Миньор изпусна Берое
29.07.07 08:05

Автор:beroe online
Вземи в gLOG

Берое и Миньор (Раднево) не успяха да си отбележат гол в контролна среща играна в миньорското градче. Домакините само могат да съжаляват, че не успяха да спечелят победа над безобразно слабият състав на Радослав Здравков. Преди двубоя отборът на ОФК Миньор (Раднево) бе официално представен пред собствена публика. Срещата бе изгледана от кметът на Раднево Нончо Воденичаров и от бившият футболист на Берое Слави Жеков. Поради травма в контролата на взеха участие Симеон Минчев и Съндей Омоладе, а извън състава останаха Боян Търкуля и Тодор Кючуков.

Двата тима започнаха доста сковано срещата. Първият удар в очертанията на една от двете врати бе едва в 17-тата минута, когато Дончо Атанасов стреля слабо с левия крак от границата на наказателното поле право в ръцете на Стоян Ставрев. След още толкова минути Николай Харизанов стреля от 22-23 метра в аут. Минута по-късно домакините имаха възможност да открият резултата. След меле топката попадна в Здравко Илиев, който стреля към вратата на Беконо, като удара на защитника бе блокиран от Николай Харизанов с тяло. В 39-ата минута "зелените" организираха бърза контраатака по дясното крило чрез Галин Иванов. Юношата на Траяна можеше да пусне топката към Герасим Заков, но реши да прехвърля Ставрев и кълбото излезе на сантиметри в аут. В последната минута Дончо Атанасов центрира от ляво, но Галин Иванов не успя да намери топката от воле. През първата част домакините имаха две претенции за неотсъден 11-метров наказателен удар, но главният съдия Никола Попов остана безмълвен.

През втората част домакините надиграха по всички показатели гостите от Стара Загора, но многобройните пропуски ги лишиха от заслужена победа. В 51-ата минута след грешка на Милен Христов топката попадна в Борислав Иванов. След като залъга опитния Петър Колев нападателя на радневци стреля силно към вратата на Берое от границата на наказателното поле. Беконо успя да боксира топката, която след това попадна в сглобката на вратата. Дванадесет минути по-късно Григор Георгиев проби по дясното крило и навлезе в наказателното поле на "зелените". Нападателят на Миньор имаше отлична възможност да стреля към вратата на Берое, но предпочете да търси свой съотборник и сгреши. Четири минути по-късно Ангел Русев центрира от ляво, Стилиян Попчев се извиси над всички и стреля с глава, но не успя да намери рамката на вратата. В 75-ата минута възпитаниците на Радослав Здравков отправиха първият си и единствен удар по посока на вратата на Миньор за второто полувреме. Жельо Желев стреля от пряк свободен удар на сантиметри над горния стълб на Ганев. В 80-тата минута Здравко Тодоров изведе на чиста позиция Ангел Русев. Бившият полузащитник на Несебър и Черноморец стреля с левият крак, но за пореден път Беконо бе последна преграда и закова топката в ръцете си.

"Жълто-черните" само могат да съжаляват, че не успяха да запишат победа над отбор от "А" група. Състава на Ивко Ганчев не би трябвало да има проблем с оставането в Източната "Б" група, като при малко повече късмет и постоянство може да играе основна роля в първенството.